agnieszka
weseli
furja

aktyw

 

Działam społecznie w organizacjach i grupach kobiecych, m.in. w Porozumieniu Kobiet 8 Marca (od 2004), współpracuję z Towarzystwem Interwencji Kryzysowej (Kraków), Ulicą Siostrzaną, współtworzyłam projekty "Poradnia Antyhomofobiczna", kalendarium "LESteśmy w Polsce" i "Fakty przeciwko mitom o lesbijkach i gejach" Porozumienia Lesbijek (LBT). Współorganizowałam Ladyfest Wawa w latach 2004 i 2005, pierwszy festiwal queerotyczny FAQ!. Jestem zaangażowana w działania Queerowo-Feministycznego Bloku Antyfaszystowskiego Żelbeton, Lewicowej Sieci Feministycznej Rozgwiazda oraz akcję Tak dla Kobiet (zbieranie podpisów pod obywatelskim projekcie ustawy o świadomym rodzicielstwie). Należałam do zespołu Dni Cipki (2010-2012). Od 2010 roku współtworzę niezależny festiwal kultury queer POMADA.

Ostatnio, zamiast, jak dotąd, sprzeciwiać się konieczności legalizowania jakichkolwiek relacji międzyludzkich, zmieniłam podejście i postanowiłam działać na rzecz takich samych praw do legalizacji dla wszstkich, żeby później, kiedy już będzie sprawiedliwie i po równo, obalić całą legalizacyjną ideę - dlatego właśnie zaangażowałam się w sprawę ustawy o związkach partnerskich: zainicjowałam i koordynowałam koalicję Partnerstwo dla Związków.

Jestem członkinią Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem, Stowarzyszenia Same O Sobie, Stowarzyszenia „W Stronę Dziewcząt” oraz rady programowej Fundacji Trans-Fuzja. Należę do kapituły książkowej Nagrody Feministycznej im. Narcyzy Żmichowskiej. Współpracuję z Fundacją Promocji Zdrowia Seksualnego.

Jednym z najważniejszych dla mnie doświadczeń było współorganizowanie w ramach założonej przez siebie Fundacji Centra i jako członkini kolektywu od 2007 roku do wiosny 2010 roku otwartej kobieco-queerowej centry społeczno-kulturalnej UFA. Zrealizowałam i współrealizowałam wówczas kilkadziesiąt różnego formatu projektów i wydarzeń kulturalnych i społecznych, od spotkań i warsztatów po festiwale.

Należałam do kolektywu redakcyjnego sabatnika boginiczno-feministycznego „Trzy Kolory” oraz kolektywnej redakcji e-magazynu MoreLove.eu, poświęconego świadomym związkom, świadomej seksualności i wolności w relacjach.

hiacynta i róża
sprawy sadowskiej
a